Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Jun 2009, 15:20   #1
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Bannari, debannari, drame & telenovele

propun ca asta sa fie un subiect in care sa fim si noi anuntati de catre moderatori cine si cand e bannat/ debannat. Nu de alta, dar poate ca unoeri opinia publica mai poate influenta cate ceva (cum zic eu ca a fost in cazul lui Pauline).
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:23   #2
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Da ,sa vb despre Judex acum.care a fost banat si propus ca sa i se ia insigna de moderator ,propunere venita din partea altui moderator.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:27   #3
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
buey pe bune ce plm a fakut judex de si-a luat-o ? ca n-am vazut nimic aiurea scris de el in ultima vreme (bine, poate s-a dat cu mopul si sangele a disparut de pe podea)
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:31   #4
jactati
Veteran
 
jactati
 
Join Date: May 2009
Posts: 251
pai a scris lucruri suculente si pasionale. dar cadavrul a fost mutat ... ca in trouble with ...judex a lui hitch.
jactati is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:32   #5
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Ce facem cu moderatorii care isi povestesc viata privata pe forum? Care ameninta ca se duc la politie dupa ce au fost sunate(btw,cine le-a dat numaru',cine a impins clondiru' cu mastica?)si fac offtopice unde ar trebui(ar fi vrut adanc si fierbinte) sa modereze?
http://www.cinemagia.ro/forum/showth...#post1462743la Irreversible
Quote:
lasati-l pe djindjis in pace ca mie-mi place de el


Quote:
da, a mai spus si prietena ta Pauline ca am ceva cu femeile which is not true, am o gramada de simpatii feminine (fac si amor cu ele chiar, din cand in cand), sau trebuie cumva sa imi fie simpatice TOATE gagicile de aici?

si da, ma port frumos cu baietii/barbatii, sunt o fire innascut seductiva
la musicalu' pereferat

http://www.cinemagia.ro/forum/showth...t=95434&page=2
Ce exemplu dau ei,stimati useri?
Ce facem cu moderatorii implicati in scandaluri(altii decat cei de mai sus) care nu iau nici macar un avertisment? Sunt impotriva banarilor,dar ori toti care merita ,ori niciunul pt toti.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:34   #6
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by Chambord:
buey pe bune ce plm a fakut judex de si-a luat-o ? ca n-am vazut nimic aiurea scris de el in ultima vreme (bine, poate s-a dat cu mopul si sangele a disparut de pe podea)

s-a sters cu mopul...au fost doua subiecte deschise sambata, unul de el, altul de alt user. In primul Judex aducea a facut tot felul de remarci relativ jignitoare la adresa lui Illo. Subiectul era naspa (am si spus asta) si ma bucur ca a fost sters.

In al doilea topic erau postate niste fragmente din mesaje private trimise de Judex. Mesajele in sine nu era magulitoare, dar s-au iscat si o multime de discutii si referitoare la faptul ca fusesera totusi trimise in privat.

Una peste alta, nu sunt de acord cu ce-a facut/scris Judex dar nu stiu daca bannarea era solutia potrivita.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:41   #7
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Klein (o userita stilata si desteapta si discreta cum ii sade bine unei lady) a scris la reclamatii sa nu se stearga nik.De ce se sterg postari,topice?
Ricuta,tu dak ii dadeai la unu' nr de telf(cin' te-a pus) si te suna ala tipai pe un forum? Aduceai un baietas sa puna pemeuri(ala cu pusul pemeurilor n-a patit nik).Zbierai ca sa nu mai fie Judex moderator ca te-a sunat?ca te duci la Politie,ca esti o victima?Baietasul ala mi-a trimis si mie pemeuri,scrise de manuta ei...

Last edited by Pauline Kael : 29 Jun 2009 at 15:43.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:43   #8
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Pauline, nu sunt fan Illo dar totusi e o diferenta intre ce face ea si ce face Judex. Ca Illo povesteste despre viata ei privata e alegerea ei pana la urma. Ca Judex (si nu numai el) vorbesc despre viata privata a altor useri, eu zic ca e diferit.

E destul de aiurea sa te plangi de cat de mult vorbeste fiecare despre el.
Plus ca nu zice nimeni ca a fi moderator inseamna sa fii pur si imaculat.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:44   #9
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Hei,Judex n-a zis nik despre viata ei pe forum,n-o victimiza...Amesteci chestiile.A zis ca e cea mai frumoasa si o iubeste.Si o tachina dar n-are a face cu banarea lui.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:45   #10
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
@ricutza: mucho thanx pt infos. mmm, deci a curs sange while I was out

@pauline: for fuck's sake las-o mah in pace pe illo k nu e fata rea. daca i-ai da o sansa voi doua ati fi bestfriends in no time. Pe bune, you two should make love 2gether or somethin k doar asa mai datzi din nervii aia jos
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:47   #11
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Oh,Chamb,ma induiosezi si mi se moaie chilotii de plans.deci,"nu trebuie sa abuzeze nimeni de calitatea de moderator"( plus ca ea a jignit si alti moderatori,pe ALS,Cori,Judex),citez din ea! Ei i se permite orice,ca sunteti voi slabi de inger,asta e tot,sunt altii care s-ar fi priceput mai bine sa fie moderator.Dar Pit s-a grabit sa-l inlocuiasca pe Ambra cu ea,pt ca Ambra are koaie si ea n-are Asta e tot.In plus Ambra e f cult si talentat am uitat sa zic.

Last edited by Pauline Kael : 29 Jun 2009 at 15:51.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:51   #12
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by Pauline Kael:
Oh,Chamb,ma induiosezi si mi se moaie chilotii de plans.

u wanna fuck her, can u deny it ?
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:52   #13
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
ia stati putin... deci au fost facute publice niste mp-uri ale lui judex?!?
CU CE DREPT, as vrea sa stiu??
si mai vreau sa stiu CUM A FOST PENALIZATA persoana care le-a facut publice...?

se pare k avem un pattern... persoane care trimit mp-uri & cele care le primesc & le fac publice; cele din a 2-a categorie mi se par infinit mai periculoase pt sanatatea unui forum!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:52   #14
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
I'm bloody straight,I love penises And she's history,sh'e so ugly and insignificant(nu stiu engl).
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:54   #15
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by Pauline Kael:
Hei,Judex n-a zis nik despre viata ei pe forum,n-o victimiza...Amesteci chestiile.A zis ca e cea mai frumoasa si o iubeste.Si o tachina dar n-are a face cu banarea lui.

in subiectul pe care l-a facut Judex smabata, nu era chiar asa cum spui tu...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:54   #16
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Pauline, ai vazut filmele alea recomandate?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:55   #17
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
mai lasati dracu taclalele astea inutile, judex a injurat/vorbit urat pe forum, a fost bannat.
ca si mine, mai demult.
nu mai conteaza a cui era vina.
ce a facut pe mp e treaba lui, dar reiesea ca il ameninta/hartuia pe respectivul user.
nu stiu care e adevarul si nu-mi pasa.

imi pasa insa ca iar va luati de par din senin
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:57   #18
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Alex Leo Serban:
ia stati putin... deci au fost facute publice niste mp-uri ale lui judex?!?
CU CE DREPT, as vrea sa stiu??
si mai vreau sa stiu CUM A FOST PENALIZATA persoana care le-a facut publice...?

se pare k avem un pattern... persoane care trimit mp-uri & cele care le primesc & le fac publice; cele din a 2-a categorie mi se par infinit mai periculoase pt sanatatea unui forum!
Da! Au fost facute f publice(nu interesau pe nimeni ).Le-a facut un baietas adus de ea special,baietas care mi-a trimis si mie pemeuri,scrise de manuta ei!!!Nimeni n-a patit nik,doar Judex a luat ban,pt ca(nu vreau sa scriu bann),ca a facut o gluma de topic,unde atentie: nu a dat nume,n-a jignit pe nimeni!
Cinemania,vb mai tarziu,la filme.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 15:58   #19
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by Alex Leo Serban:
ia stati putin... deci au fost facute publice niste mp-uri ale lui judex?!?
CU CE DREPT, as vrea sa stiu??
si mai vreau sa stiu CUM A FOST PENALIZATA persoana care le-a facut publice...?

se pare k avem un pattern... persoane care trimit mp-uri & cele care le primesc & le fac publice; cele din a 2-a categorie mi se par infinit mai periculoase pt sanatatea unui forum!

Chestia cu facutul public al mesajelor private nu m-a incantat nici pe mine. Userul respectiv ar fi putut foarte bine sa vorbeasca pe privat cu ceilalti moderatori daca s-ar fi simtit intr-adevar amenintat.

Am deschis subiectul asta printre altele ca sa pot vedea si eu daca s-a luat vreo masura in privinta acelui user. Nu de alta, dar daca mi-ar trece vreodata prin cap sa-l contactez pe privat, sa stiu macar ca nu e safe!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2009, 16:00   #20
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
judex a fost bannat trei zile si i s-a luat rangul de moderator

stefan_c primeste un avertisment pentru publicarea unor mesaje private. scandalul starnit de gestul lui putea fi evitat printr-un simplu pm trimis mie sau gloriei

pauline, daca ai venit pusa pe harta, tine minte: ziua lui ALS nu mai e pana la anul
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:20.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells