Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Apr 2008, 14:43   #21
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Alex Leo Serban:
refuz sa mai discut cu un neik-nimeni; comedia a durat dja prea mult - am kestii mai bune d facut, cum ar fi sa scriu carti...!
btw, tu ai publikt cva? kiar si la o editura amarita din dolj? :lol:
tu ce-ai publicat guralivule? articole de 2 bani in libertatea si mizilicuri in dilema?
si spre suprinderea ta, public constant in vreo 3 reviste.

ps: la urmatoarea intalnire te joc in picioare, hartistule!
marx is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 14:50   #22
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
t referi la cele 3 (trei) carti ale mele, publicate la edituri d prestigiu & premiate corespunzator?? 8)
stiu k t oftici, amarashteanule, da asta e: viata nu e fair - unii stau in fatza, altii trag mitza d coada... :lol:
ps vezi k mi-s violent d felu meu & n-am maniere!
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 14:52   #23
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Alex Leo Serban:
refuz sa mai discut cu un neik-nimeni; comedia a durat dja prea mult - am kestii mai bune d facut, cum ar fi sa scriu carti...!
mai scrii in elle alea 5 cuvinte?! hehehe, iti mai amintesti ca tu credeai ca "Daca e marti, e Belgia" e un film despre fotbal?! :lol: :lol: :lol:
nici nu vazusei filmul, dar ce conta, pt o reviste de pipitze dadeai un pipi mic cu aere de 'telectual.
marx is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 14:55   #24
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Alex Leo Serban:
t referi la cele 3 (trei) carti ale mele, publicate la edituri d prestigiu & premiate corespunzator?? 8)
stiu k t oftici, amarashteanule, da asta e: viata nu e fair - unii stau in fatza, altii trag mitza d coada... :lol:
ps vezi k mi-s violent d felu meu & n-am maniere!
care carti, delirantule? culegeri de articolase ca orice profesoras de scoala generala.

esti "violent" o pula. nici n-ai curaj sa vorbim pe mess, si-o pizzzda are mai mult sange decat tine.
marx is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 15:17   #25
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
eu? eu?! cu 'tine p mess'???? cum iti permiti, nefericitule?! cum iti inkipui k eu as accepta vreodata sa stau d vba (in regim semi-privat) cu unu k tine?? :shock:
gizas. delirezi grav... :lol:
ps as cere totusi moderatorilor sa intervina urgent: este D NEACCEPTAT limbaju folosit d acest indi-vid, marx! dja exista precedentu cu biata dragomara, acum asta... e totusi prea mult!
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 15:18   #26
silver_boy
Guru
 
silver_boy
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 893
trist sa asisti neputincios la "spectacolul umoral" al unor oameni pe care ii apreciezi ( pentru rafinamentul lor, pentru spiritul lor analitic, pentru frumusetea conjecturilor) si care ajung sa se certe intre ei ca la usa cortului
__________________
Beauty is in the eye of the beer holder
silver_boy is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 15:28   #27
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Alex Leo Serban:
eu? eu?! cu 'tine p mess'???? cum iti permiti, nefericitule?! cum iti inkipui k eu as accepta vreodata sa stau d vba (in regim semi-privat) cu unu k tine?? :shock:
gizas. delirezi grav... :lol:
tiroidianule, cum iti permiti tu, un coate-goale, un impostor, un cretin impertinent, un vomitiv sa-mi arunci in public sau aiurea niste neadevaruri?

crezi ca poti vorbi orice si sa scapi? te rup, frustratule, niciun gram de pula nu mai ramane din tine.
siktir!
marx is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 15:39   #28
Far Darrig
Novice
 
Far Darrig
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 19
Iar cind sunt fata in fata, ca doi mielusei pe pasune...
Far Darrig is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 15:52   #29
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Far Darrig:
Iar cind sunt fata in fata, ca doi mielusei pe pasune...
dap, aia lashi si supusi pupincurismului asa se metamorfozeaza.

va mai aduceti aminte de atitudinea lui als in conflictul pintilie vs. puiu?! (unde pintilie i-a furat la punga pe puiu& radulescu). als a sarit repede sa linga anusul senil al lu' don lucica, ca deh, aia slabi se simti puternici doar cand ling adanc la aia mai mari decat ei.
cum a castigat puiu la cannes cu MDL, hop si als la pupat din nou la puiu.

dincolo de un nume, uneori, nu se afla nimeni....
marx is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 15:53   #30
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
am luat deja masura de a splita "galceava" als-marx din topicul de la Cinematografia romaneasca, unde nu-si avea locul.

de inchis n-am sa inchid acest subiect, pentru ca micile rafuieli dintre als si marx ne-au deranjat pe toti de-a lungul ultimelor luni: ocazia unei "paruieli" cvasi-directe mi s-a parut singura metoda de a curata forumul de virulenta nejustificata a celor doi. Vom scapa de acest subiect numai cand als si marx isi vor da seama ca... n-are rost!

eu unul imi doresc ca acest lucru sa se intample cat mai repede
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 16:15   #31
klein
Guru
 
klein
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 850
si eu care crezusem ca e loc de intelegere. Oricum incepusera bine. pasnic, si cu bun simt. se vede treaba ca minunile nu sunt facute sa dureze
klein is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 16:21   #32
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
ªtiu cã mi-s off-topic, dar de, unde se aude pânã la mine, zãu cã nu mã pot abþine!! PP Vreau sã ºtiu ºi eu cine are de câºtigat din toate chestiile astea?! Io ºtiu cã cel care a înjurat primul, renunþând sã mai arunce cu piatra, a inventat civilizaþia, dar totuºi nu vãd utilitatea demersurilor de acest gen.

---
Oricum, am râs la faza cu "biata Dragomara", ºi mi-am zis "ia te uitã domnule, n-om fi noi inteligenþi, culþi, educaþi, sensibili, da'totuºi avem umor! Nu ºtiu de ce simt io cã totuºi nu asta e scopul acestor topice! Nu mi se pare deloc inteligent sã te faci de basm, vb bunicã-mii, ori sã încurajezi ºi/ sau sã te amuzi promovând aºa ceva!

---
No, hai, ce-ar fi sã terminãm cu bâlciul ãsta ºi sã trecem mai departe, vã rog, uimiþi-mã ºi pe mine, mãcar o singurã datã!

Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 16:45   #33
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
draga silver_boy,
as fi curios si eu sa stiu unde ai vazut 'rafinament' la tov marx? :o

dear all,
v-as ruga sa verificati d cite ori am folosit eu cuvinte interzise in ac 'joc d umori' cu tov marx?
postarile mele sint perfect controlate, teasing, game-like; ale lui sint isterice, inculte & injurioase.
DK NU S IAU MASURI IMPOTRIVA LUI, MA VAD NEVOIT SA PARASESC INK O DATA FORUMUL!
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 17:09   #34
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Alex, te rog printeazã ºi lipeºte asta pe marginea monitorului tãu:

"Exista bãtãlii pe care e bine sã le ocoleºti; nu din teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol câºtigându-le."
(Gelu Negrea)

pentru numele lui Dumnezeu, când o sã pricepi asta?!

---
Oricum, partea bunã e cã citindu-vã realizez cã nu am pierdut nimic nefiind bãrbat, nu cã mi-aº fi dorit vreodatã asta, sau cã aº fi avut vreun merit în întâmplarea asta care a viaþa, ORICE VIAÞÃ, cea a florilor, gâzelor, animalelor, oamenilor, ideilor...

Un om foarte drag inimii mele m-a întrebat zilele astea de ce cred eu cã a fãcut Dumnezeu lumea, a insistat din start pe "NU pentru cã putea, sau se plictisea", ºi a continuat cu "la un moment al vieþii mele am conºtientizat cã Dumnezeu a creat lumea pentru cã dragostea era singura punte de legãturã între El ºi oameni", eu am tãcut atunci ºi mi-am amintit de Coelho ºi de energia iubirii din Zahir. Nu am citit Zahir, cu toate cã am citit absolut tot ce-a publicat Coelho în România, chiar m-am înscris pe o listã de aºteptare la Humanitas pentru Zahir. Cartea ºi Audiobook-ul. Am tot împrumutat CDul, pânã a fost distrus. L-am tot ascultat când gãteam, deja nu-mi mai spunea nimic, erau doar cuvinte, ºi Pittiº, o voce pe care nu am reuºit niciodatã sã o asociez cu OMUL Pittiº. Sãptãmâna trecutã mi-am reamintit fragmentele despre "energia iubirii". Prietenul meu mi-a spus cã acestea sunt un fel de "precepte" morale la care tu trebuie sã ajungi singur, cã Coelho nu ar fi trebuit sã le expunã asemeni unei reþete de prãjiturã.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 17:20   #35
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Alex Leo Serban:
draga silver_boy,
as fi curios si eu sa stiu unde ai vazut 'rafinament' la tov marx? :o

dear all,
v-as ruga sa verificati d cite ori am folosit eu cuvinte interzise in ac 'joc d umori' cu tov marx?
postarile mele sint perfect controlate, teasing, game-like; ale lui sint isterice, inculte & injurioase.
DK NU S IAU MASURI IMPOTRIVA LUI, MA VAD NEVOIT SA PARASESC INK O DATA FORUMUL!
fac likid pe mesajele tale injurioase de badaran si de incult.
in pula mea, tre sa-ti dovedesc tie cat de bun medic sunt?! de ce nu-l intrebi pe seful clinicii unde lucrez, care e si seful medicilor din specialitate pe tzara, daca ai un junghi in pula si te ofenseaza (ne)performantele mele profesionale?
esti un jerpelit, un moflea, care in viata lui n-a avut nicio responsabilitate dar te pretinzi mare om de cultura si statuie rigipsata de intelepciune.
n-am voie sa am o parere, o optiune, ca sari in sus de coaie si-mi arunci invective.
si nu numai asta faci, aici pe forum, mai ma si barfesti pe la altii - care-n mintea obscura crezi ca au aceeasi opinii ca tine, si-mi pui si piedici. si ai pretentia sa te respect, decazutule.
mars la gunoi, insipidule. n-ai niciun reper moral, nu te intereseaza decat sa manipulezi niste idei false.
marx is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 18:02   #36
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Draga marx, hm, te sfatuiesc sa te opresti; te prezinti intr-o ipostaza contrara imaginii pe care o avem despre tine.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 18:10   #37
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Gloria:
Draga marx, hm, te sfatuiesc sa te opresti; te prezinti intr-o ipostaza contrara imaginii pe care o avem despre tine.
crezi ca ma intereseaza ce imagine ai tu despre mine?!

ps: daca ti-e frica de als, asta e problema ta. eu nu admit ca un idiot sa ma jigneasca mereu cand are el kef si eu sa ma prefac ca totul e ok.
marx is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 18:14   #38
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
No, hai sã ne imaginãm cã noi suntem în situaþia lor. Ce-am dori sã auzim?! În niciun caz critici ºi comentarii negative. So, dacã e rãzboi hai sã ne duielãm, un meci de box, un tenis, un fotbal, un skandenberg, ceva?! Eu mi-s dispusã sã pariez, atâta vreme cât distracþia e inclusã! Întotdeauna am pierut la cãrþi, de data asta voi paria pe raþiune ºi pe prietenie, chit cã voi pierde, cel puþin sunt sigurã cã voi sta mai bine în plan amoros! LOL! Nu c-aº fi avut nevoie, dar totuºi... nu stricã!
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 18:25   #39
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
dragomara, a doua banare s-ar putea sa vina mai usor si sa dureze mai mult decat prima
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 07 Apr 2008, 19:21   #40
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
deci, dragomara a fost banata?
si eu credeam ca face vreun pelerinaj pe la manastiri in postul Pastelui...

in tavaleala de cuvinte als vs marx a fost amuzant, dar ultimul, se pare, a cedat nervos...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:24.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells