View Single Post
Old 07 Apr 2008, 11:49   #6
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Alex Leo Serban:
vai, cit d ridicol esti & nu-ti dai seama :w00t:
eu am pus 'adela' in top ten-ul meu d filme pre-89 ink d prin 95, ashea... plus, a fost unu dintre putinele (alaturi d 'dc trag clopotele...', d 'iacob' si d 'concurs') p kre le-am analizat @ length, inainte d 89, so...
tu esti ridicol. ai incercat sa te impui prin pozitia lui Pena. n-ai adus niciun argument personal. iar acum faci pe moralistu'.

Quote:
ptcu 2: nu, nu cred; dar c ar trebui sa facem??
din punctul meu de vedere esti un cronicar inutil (nu te consider critic pt ca n-ai anvergura interdisciplinara si cand incerci sa pari mai elitist spui niste enormitati gen "Corpul nu are morala") pt ca te inflamezi, extaziezi, euforizezi pueril (vezi 300), nu ai detasarea varstei si a experientei, mereu te inconjori de motivatii superficiale ce-ti slujesc la imaginea publica.
ai aspectul (la scris ma refer) unui adolescent intarziat care ar face orice sa atraga atentia.

ps: un critic autentic e doar un cinefil mai "voluminos" fatza de un cinefil amator, care stie sa scoata mai repede un "as" explicativ din maneca.
pps: uite, nu ca test, ci ca o curiozitate, care e parerea ta despre Bo Widerberg?!
marx is offline   sendpm.gif