View Single Post
Old 07 Apr 2008, 21:17   #41
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by StefanDo:
dragomara, a doua banare s-ar putea sa vina mai usor si sa dureze mai mult decat prima

Faptul cã nu am comentat nimic nu înseamnã cã nu am avut nimic de spus, de fapt duminca trecutã începusem un mesaj privat, noroc cã m-au "salvat" prietenii, ºi totul a rãmas în draft, aºa cum ar trebui sã rãmânã majoritatea acþiunilor noastre în care se intenþioneazã schimbarea lumii, oamenilor, a modului de percepere a unei idei etc. Sigur, punctele de vedere trebuie fãcute cunoscute, dar lumea/ oamenii nu au nevoie de corecþie, de educaþie, de cosmetizarea propriilor acþiuni, ceea ce dorim cu toþii de la ceilalþi e sã fim acceptaþi, înþeleºi ºi iubiþi aºa cum suntem, imperfecþi pânã la Dumnezeu, dar totuºi atât de inimitabil umani!

Deci, ªtefane, absolut, dar absolut tot ceea ce te face mai bun, corect, inteligent ºi sensibil, într-un cuvânt tot ceea ce te face fericit pe tine, chiar dacã acea chestie-mi aduce mie (personal) prejudicii e OK pentru mine!

JL Borges spune într-o poezie ceva de genul ãsta: "Gândeºte-te cã ceilalþi sunt drepþi, sau vor fi, iar dacã nu este aºa, atunci greºeala nu este a ta".

Vreau sã se noteze cã aceastã acceptare nu are nimic de-a face cu respectul.

Hai, numai bine!
Dragomara is offline   sendpm.gif