View Single Post
Old 01 Dec 2009, 11:41   #118
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
n-am vazut filmul Ho, ho, ho deci nu pot judeca perfect in cunostinta de cauza.
Dar mi se pare o problema ca un film pentru copii sa aibe vulgaritati in el. Mi se pare o problema si mai mare ca un film de Craciun sa aibe un vocabular neadecvat.

Pentru mine cel putin, filmele de Craciun sunt ceva cu totul si cu totul special. Nu ma intereseaza ca pe majoritatea le stiu pe de rost, ca sunt destinate in principal copiilor de 7-8 ani sau ca au mesaje care in orice alt moment le-as considera super penibile (de liniste si pace si tot felul de alte utopii). Nici nu ma interesezsa ca majoritatea sunt reiterarea aceleasi povesti. Nu vreau sa vad mari capodopere si nici potentiali castigatori de Oscaruri.

Vreau pur si simplu filme care sa ma binedispuna, care sa ruleze pe ecranul televizorului in timp ce eu ma lupt cu al n-spelea fel de mancare, la care sa nu trebuiasca sa ma concentrez si in care sa nici nu vad tot felul de ambitii artistice.

Iar daca merg la cinema, vreau sa vad un film care sa nu fie foarte departe de stilul filmelor pe care le vad acasa. De-asta sunt si lansate o serie de filme gen Lord of the Rings, Golden Compass sau Harry Potter in perioada Craciunului. Oamenii vor sa vada magie si povesti. In nici un caz probleme sociale, viata reala, vulgaritati si alte chestii cu care oricum ne confruntam tot restul anului.

Asa ca mi se pare destul de trist ca niste oameni lanseaza un film care n-are prea multe in comun cu spiritul Craciunului (din ce inteleg eu), doar ca sa scoata niste bani.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif